خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند/ ۳ نفر جان باختند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۷۹ هزار و ۷۲۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۳۷ هزار و ۴۰۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۰ هزار و ۴۱۳ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۱ هزار و ۷۴۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۳۹۹ هزار و ۳۱۵ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۵ هزار و ۶۵۴ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۹ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۲۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۴۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته سه مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۴۳ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۵ هزار و ۴۸۱ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۱۶۵ هزار و ۲۹۰ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۴ هزار و ۱۳۲ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۱ هزار و ۲۹۷ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۴ هزار و ۲۰۶ دوز نوبت سوم و ۵۵ هزار و ۶۵۵ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا