خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شناسایی خطرات کووید طولانی در کودکان

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از ساینس دیلی، بستری اولیه کودکان در مدت ۴۸ ساعت یا بیشتر، وجود چهار علامت یا بیشتر در ویزیت اولیه اورژانس و سن ۱۴ سال یا بالاتر با بروز سندرم کووید طولانی مرتبط بود.

محقق اصلی «استفن فریدمن»، از دانشگاه کلگری در کانادا، گفت: «ما دریافتیم که در برخی از کودکان، بیماری کووید ۱۹ با گزارش علائم پایدار پس از ۳ ماه همراه است. نتایج ما نشان می‌دهد که راهنمایی و پیگیری مناسب، به ویژه برای کودکانی که در معرض خطر بالای ابتلاء به کووید طولانی هستند، مورد نیاز است.»

این مطالعه شامل ۱۸۸۴ کودک مبتلا به کووید ۱۹ بود که ۹۰ روز تحت نظر بودند. کووید طولانی مدت در حدود ۱۰ درصد از کودکان بستری در بیمارستان و ۵ درصد کودکانی که از اورژانس مرخص شده بودند، یافت شد.

فریدمن گفت: «میزان گزارش‌شده ابتلاء به کووید طولانی در بزرگسالان به طور قابل‌توجهی بیشتر از آنچه در کودکان یافتیم، است.»

بیشترین علائم پایدار گزارش شده در کودکان بعد از بهبود از کووید ۱۹ شامل خستگی یا ضعف، سرفه، مشکل در تنفس یا تنگی نفس بود.

به گفته محققان، متأسفانه، هیچ درمان شناخته شده‌ای برای کووید طولانی مدت در کودکان وجود ندارد و تحقیقات بیشتری در این زمینه مورد نیاز است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا