خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شرایط ارزشیابی مدارک تحصیلی دانشجویان ایرانی در چین تعیین شد

به گزارش خبرنگار مهر، مرکز خدمات آموزشی وزارت بهداشت شرایط ارزشیابی مدارک دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کشور چین را در اطلاعیه ای اعلام کرده است.

در این اطلاعیه آمده است: «پیرو اطلاعیه های قبلی در خصوص مجوز تحصیل بصورت غیرحضوری برای ورودی‌های سال تحصیلی ۲۰۲۱-۲۰۲۰ و ماقبل آن (به میزان یک سوم دوره تحصیل) و نظر به عدم صدور ویزای دانشجویی توسط کشور چین علیرغم پیگیری های وزارت امور خارجه، مراتب در شورایعالی ارزشیابی وزارت بهداشت (۲۱ تیر ۱۴۰۱) مطرح و تصمیمات اعلام شد.

۱. در خصوص ورودی‌های ۲۰۲۱-۲۰۲۰ و ماقبل آن که مجوز تحصیل غیرحضوری داشته اند، سقف سنوات مجاز برای تحصیل غیرحضوری، نهایتا پنج ترم است و پس از آن در صورتیکه این دانشجویان موفق به اخذ ویزای دانشجوی جهت ورود به کشور چین و جهت ادامه تحصیل به صورت حضوری نشوند باید به شکل زیر عمل کنند:

– این افراد یا جهت تحصیل مابقی دوره به صورت حضوری به دانشگاه‌های مورد تایید موجود در لیست دانشگاه‌های مورد تایید وزارت بهداشت منتقل شوند.

– یا با موافقت دانشگاه چین دوره های عملی و بالینی را در دانشگاه مورد تایید دانشگاه چین، در سایر کشورها بصورت میهمان بگذرانند و نهایتا با پذیرش این دوره ها، از دانشگاه چین دانش آموخته شوند، تا مدرک ایشان مورد ارزشیابی قرار گیرد.

پیشنهاد می شود جهت رعایت کیفیت آموزشی، این دانشجویان دوره های فوق را در دانشگاه مورد تایید وزارت بهداشت بگذرانند.

۲. در خصوص افرادی که در سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ به صورت غیرحضوری شروع به تحصیل کرده اند، مصوبات قبلی کماکان مبنی بر عدم تایید بودن تحصیل غیرحضوری، به قوت خود باقی است، لیکن درصورت انتقال این افراد به دانشگاه مورد تایید در سایر کشورها و تحصیل بصورت حضوری و پذیرش واحدهای چین در دانشگاه مقصد، به عنوان ورودی سال تحصیلی ۲۰۲۲-۲۰۲۱ محسوب خواهند شد.

۳. درخصوص آزمون زبان HSK با توجه به اینکه این آزمون جهت ورودی های ۲۰۲۲-۲۰۲۱ الزامی بوده و این افراد تاکنون بصورت حضوری تحصیل نکرده اند و تحصیل غیرحضوری ایشان نیز مورد تایید نیست، تمدید مهلت ارائه شده جهت نمره زبان مصوب در جلسه شورایعالی ۲۹ شهریور ۱۴۰۰ (تا پایان سال اول)، موضوعیت نداشته و با این درخواست مخالفت شد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا