خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری‌های کرونا در خراسان رضوی دو برابر شد

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پهلوان‌کاشی اظهار کرد: طی شبانه روز گذشته، ۲۳۱ بیمار جدید مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان خراسان رضوی بستری شدند که این میزان نسبت به ده روز گذشته رشدی دو برابری داشته است.

وی با بیان این‌که سهم دانشگاه علوم پزشکی مشهد از تعداد بیماران جدید در مراکز درمانی ۱۹۳ نفر است، خاطرنشان کرد: در حال حاضر ۵۳۷ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری هستند که ۴۲۶ نفر از این بیماران در مراکز درمانی این دانشگاه قرار دارند.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع‌رسانی کووید – ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد، تعداد بیماران بدحال مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان خراسان رضوی را ۱۱۲ نفر اعلام کرد و گفت: این تعداد نسبت به ده روز گذشته حدود دو برابرافزایش یافته است و بیشتر افرادی که در این بخش‌ها بستری هستند، نسبت به تکمیل و یا دریافت واکسن کم‌توجهی داشته‌اند.

وی با بیان این‌که تمامی سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمت‌رسانی به بیماران در آمادگی کامل قرار دارند، اضافه کرد: طی شبانه روز گذشته، یک هزار و ۵۲۷ نفر به مراکز خدمات جامع سلامت و اورژانس بیمارستان‌ها به‌صورت سرپایی مراجعه و تحت درمان قرار گرفتند.

پهلوان با بیان این‌که روند تعداد بیماران سرپایی و بستری مبتلا به کرونا در استان خراسان رضوی افزایشی است از عموم گروه‌های هدف خواست ضمن رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، استفاده از ماسک، اجتناب از حضور در دورهمی‌ها و حفظ فاصله اجتماعی، نسبت به تکمیل و یا دریافت دز یادآور واکسن کرونا اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا