خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مراسم محرم و صفر در خوزستان طبق رنگ‌بندی شهرها برگزار می‌شود

به گزارش خبرنگار مهر، ولی‌الله حیاتی ظهر امروز سه‌شنبه در نشست قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مبارزه کرونا در خوزستان با اشاره به افزایش شیوع کرونا در کشور و استان اظهار کرد: طبق آخرین وضعیت رنگ‌بندی یک شهرستان قرمز، ٢ شهرستان نارنجی، ١۶ شهرستان زرد و ١٠ شهرستان نیز در وضعیت آبی هستند.

وی افزود: در خوزستان ١۵۶ هزار ٣١۴ کارمند دولت وجود دارد که از این تعداد ٩۵ درصد واکسن زده و ۵ درصد آنها یعنی ۶ هزار ۶٨۵ نفر واکسن نزدند اما برخی افراد شاید به علت داشتن بیماری زمینه‌ای شرایط تزریق واکسن را نداشته باشند.

فرمانده قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مبارزه کرونا در خوزستان کرد: از کارمندان دولتی خوزستان ٩٣ درصد نوبت اول، ٨٨ درصد نوبت دوم، ۴٨ درصد نوبت سوم، و ٧ درصد نیز نوبت چهارم خود را تزریق کردند و این افراد باید نسبت به تکمیل واکسیناسیون خود اقدام کنند.

وی تاکید کرد: اداره کل بازرسی باید در خصوص کارمندان دولتی که بیماری زمینه‌ای ندارند و واکسن نزده‌اند، ورود کند؛ البته کسانی که دارای بیماری زمینه‌ای نیستند باید نسبت به تزریق واکسن خود اقدام کنند.

حیاتی با بیان اینکه استفاده از ماسک در همه اجتماعات الزامی است، تصریح کرد: مراسم‌های محرم و صفر با رعایت پروتکل‌های بهداشتی در سراسر خوزستان برگزار می‌شود که مبنای آن رنگ‌بندی‌ها و مصوباتی است که توسط وزارت بهداشت و درمان به شهرها ابلاغ می‌شود.

وی با بیان اینکه طرح شهید سلیمانی با جدیت پیگیری شود، تصریح کرد: اداره کل بازرسی مانند گذشته بازرسی‌های خود را از اماکن، ادارات دولتی و بخش‌های خصوصی از سر بگیرد و گشت‌های مشترک در فرمانداری‌های سراسر استان تقویت شود.

معاون امنیتی و انتظامی استاندار خوزستان بیان کرد: کنترل و مراقب‌های سندرومیک در مرزهای چذابه و شلمچه در دستور کار قرارگاه عملیاتی ستاد استانی مبارزه با کرونا است و از زائرانی که در این ۲ مرز تردد می‌کنند، کنترل‌های کرونایی به شدت اعمال خواهد شد.

حیاتی با بیان اینکه مراقبت‌های سندرومیک در مرزها انجام شود، عنوان کرد: در مرز شلمچه یک درمانگاه مجهز با ظرفیت ٧٠ تخت وجود دارد و در چذابه با همکاری ارتش نیز بیمارستان صحرایی افتتاح می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا