خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شناسایی ۲۳۵ بیمار جدید مبتلا به کرونا در آذربایجان غربی

سید جلیل موسوی، با اشاره به آخرین وضعیت روند بیماری کرونا در استان افزود: در حال حاضر مجموع کل بستری‌ها در بخش‌های کرونایی استان ۲۸۶ نفر است که از این تعداد ۹۱ بیمار کرونایی در مراکز درمانی بستری هستند و۷۲ نفر نیز در بخش مراقبت‌های ویژه تحت نظر قرار دارند.

وی ادامه داد: از مجموع ۶۹ بیمار بستری در شبانه روز گذشته تست چهار بیمار مثبت بوده که دو نفر از آنها در ارومیه و دو نفر در بوکان و میاندوآب هستند.

موسوی افزود: در این مدت همچنین ۴۰۰ نفر به مراکز ۱۶ ساعته سرپایی مراجعه کردند و فوت یک بیمار کرونایی هم در شهرستان چالدران ثبت شده است.

موسوی، با اشاره به روند صعودی بستری و ابتلاء به کرونا در سه هفته گذشته در استان گفت: میانگین کل بستری‌ها در دو هفته گذشته ۶۰ نفر بود که این آمار در هفته قبل به ۱۲۶ نفر و در هفته جاری به ۲۴۴ مورد افزایش یافته است.

دبیر قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا در استان، با تأکید بر رعایت پروتکل‌های بهداشتی و پرهیز از تجمعات و تکمیل واکسیناسیون گفت: تاکنون شش میلیون و ۱۴۷ هزار و ۷۹۶ دز واکسن کرونا در استان تزریق شده است.

بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی آذربایجان غربی در ۲۴ ساعت گذشته ۲۰۵۵ واحد واکسن به گروه‌های هدف تزریق شده که با احتساب این آمار، تاکنون در این استان ۶ میلیون و ۱۴۷ هزار و ۷۹۶ واحد واکسن تزریق شده است.

بر اساس رنگ بندی جدید کرونایی نیز شهرستان‌های نقده، پیرانشهر، مهاباد، بوکان و شاهین دژ در وضعیت آبی، شهرستان‌های ارومیه، ماکو، پلدشت، شوط، چالدران، سلماس، اشنویه، میاندوآب، تکاب، سردشت، چهاربرج و باروق زرد و شهرستان‌های خوی و چایپاره نیز در وضعیت نارنجی قرار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا