خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۵۷۳ بیمار مبتلا به کرونا در مراکز درمانی خراسان رضوی بستری هستند

به گزارش خبرگزاری مهر، محمد پهلوان کاشی اظهار کرد: در حال حاضر ۵۷۳ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان خراسان رضوی بستری هستند که این میزان نسبت به ده روز گذشته ۵۹ درصد رشد یافته است.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید -۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه روند بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان همچنان افزایشی است، افزود: طی یک روز گذشته ۲۲۸ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد ۲۰۷ نفر متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

وی با بیان اینکه بر اساس بررسی‌های انجام شده بیشتر بیماران مبتلا به کرونا بدحال بستری در بخش‌های مراقبت ویژه استان، یا واکسن را دریافت نکرده اند و یا واکسیناسیون ناقص داشته اند تصریح کرد: در حال حاضر ۱۰۸ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان بستری هستند که ۸۶ نفر از این تعداد در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

پهلوان کاشی با بیان اینکه طی شبانه روز گذشته یک هزار و ۵۳۰ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به مراکز منتخب کرونا و اورژانس بیمارستان‌ها به صورت سرپایی مراجعه کردند گفت: بر اساس بررسی‌های انجام شده در حال حاضر نتیجه ۵۵ تا ۶۰ درصد تست‌های کرونا مثبت اعلام می‌شود.

رئیس کمیته رسانه و اطلاع رسانی کووید -۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد نقش مردم را در کنترل همه گیری کرونا بسیار مؤثر عنوان کرد و افزود: در شرایط کنونی، بهترین راهکار برای مقابله با کرونا، دریافت و یا تکمیل واکسیناسیون، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی، اجتناب از حضور در مکان‌های شلوغ و استفاده از ماسک است.

وی با تاکید بر اینکه تمامی سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمات رسانی به بیماران در آمادگی کامل هستند از عموم مردم خواست در صورت ابتلاء به علائم مشکوک به کرونا، ضمن تماس با سامانه ۱۹۱ و دریافت راهنمایی‌های لازم به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی سطح یک و دو مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا