خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش ۴ برابری بستری های کرونایی آذربایجان غربی

جلیل موسوی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اظهار کرد: میانگین بستری‌های کل، بستری‌های روزانه، بستری در ICU، مراجعات سرپایی، تست مثبت و فوتی‌ها کاملاً افزایشی است.

وی با بیان اینکه ۸۵ تا ۹۰ درصد افراد بدون علامت یا دارای علائم خفیف هستند، ۱۰ تا ۱۵ درصد نیازمند بستری در بیمارستان‌ها هستند، اظهار کرد: بخش قابل توجهی از بستری‌ها نیازمند ICU هستند بطوری که بستری‌های این بخش ۴ برابر شده است.

موسوی با بیان اینکه در حال حاضر از ۲۷۰ بستری ۶۵ نفر یعنی ۲۴ درصد در ICU بستری هستند، افزود: در حال حاضر از ۲۷۰ نفر بستری ۱۰۲ بیمار با تشخیص قطعی در بخش کرونای استان بستری هستند.

دبیر قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا در آذربایجان غربی با اشاره به آمار بستری‌ها طی ۲۴ ساعت گذشته نیز افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته ۶۲ نفر بستری شدند که تست کرونای ۱۳ بیمار مثبت بود.

وی با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته مورد فوتی گزارش نشده است، یادآور شد: از روز جمعه گذشته تا سه شنبه هفته جاری ۲۴ فوتی در استان ثبت شده که ۷ مورد پی سی آر مثبت و ۱۷ مورد پی سی آر منفی بود.

موسوی گفت: از ۵۱۱ بیمار بستری در دو هفته آخر تیرماه، ۲۴۳ نفر یعنی ۴۷.۵ درصد بیماری زمینه‌ای داشتند و ۴۹.۵ درصد یعنی ۲۵۳ نفر بالای ۶۰ سال داشته و از این ۵۱۱ نفر بستری ۴۰ نفر یعنی ۸ درصد زیر ۱۴ سال و کودکان بودند.

دبیر قرارگاه دانشگاهی مبارزه با کرونا در آذربایجان غربی گفت: روند واکسیناسیون با حرکت کندی روبه افزایش است رعایت پروتکل‌های بهداشتی و زدن ماسک نسبت به قبل از شروع موج بهتر شده ولی در عین حال چندان رعایت نمی‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا