خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

عادی انگاری موجب بروز پیک جدید کرونا شد

به گزارش خبرنگار مهر، احمد حاجی‌زاده پیش از ظهر چهارشنبه در جلسه مدیریت بحران استان که در سالن کرامت استانداری قم برگزار شد، اظهار داشت: عادی انگاری و غفلت از ویروس کرونا بعد از پیک قبلی تا شروع پیک جدید موجب بروز چالش جدید شد و در این زمینه ضرورت دارد تا حساسیت مردم نسبت به خطرات این ویروس افزایش یابد و بیشتر مراقبت داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم عنوان داشت: کادر درمان در سال‌های اخیر به صورت شبانه روزی در خدمت به بیماران کرونایی از هیچ تلاشی دریغ نکرده و در این زمینه همگان مسئولیت دارند تا با رعایت استفاده از ماسک و دستورالعمل‌های بهداشتی باری از دوش آنان برداشته شود و قدردان زحماتشان باشیم.

حاجی‌زاده بیان داشت: امروز در آستانه ورود به ماه عزاداری سید و سالار شهیدان هستیم که در این زمینه می‌بایست مدیریت و پیش بینی‌های لازم از سوی مسئولان هیئت‌های مذهبی صورت گرفته تا این مراسم‌ها در سلامت کامل برگزار شود.

وی با انتقاد از عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در برخی از مراسم‌های رسمی و خانوادگی در استان قم گفت: انتظار می‌رود هلال احمر استان قم همانند پیک‌های گذشته که به عنوان بازوی دانشگاه علوم پزشکی در صحنه حضور داشته در این ایام نیز نقش آفرین باشد.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار قم بر لزوم رعایت پروتکل‌های بهداشتی در ادارات و مراکز مختلف تاکید کرد و افزود: استان قم امروز در وضعیت نارنجی بیماری کرونا قرار دارد که درخواست می‌شود رعایت‌ها و نظارت‌ها در این زمینه مطابق شرایط قرمز باشد تا شاهد افزایش و شیوع این بیماری در روزهای آتی نباشیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا