خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

پرسه دوباره کرونا در اردبیل/مجموع مبتلایان به ۳۸ نفر رسید

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمدیان اردی عصر چهارشنبه در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روند شیوع موج هفتم کرونا در استان اردبیل بسیار گسترده و سریع است که تاکنون تعداد مبتلایان به ۳۸ نفر رسیده است.

وی با اشاره به مراجعه ۴۶۷ نفر طی شبانه روز گذشته به بیمارستان‌ها افزود: شهروندان با علائم ابتلاء به کرونا به صورت سرپایی به مراکز درمانی استان اردبیل مراجعه کرده و خدمات درمانی دریافت کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با بیان اینکه در حال حاضر پنج نفر از مبتلایان در بخش مراقبت‌های ویژه کرونا بستری بوده و تحت درمان قرار دارند، گفت: ۱۳ نفر از این افراد به عنوان بیمار جدید مبتلا به کرونا در مراکز درمانی این استان بستری شدند.

محمدیان اردی ادامه داد: شهروندان از عادی انگاری بیماری کووید .۱۹ خودداری کنند و نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند.

وی شدت سرایت ویروس در موج قبلی را یک به ۱۰ عنوان کرد و تصریح کرد: در سویه جدید، شدت سرایت افزایش یافته و هر فرد مبتلا می‌تواند ۱۸ نفر را درگیر این ویروس کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل بیان کرد: تست ۳۰ درصد از مراجعان با علائم کرونا مثبت بوده که نشان دهنده شدت شیوع این سویه از کرونا در سطح استان اردبیل است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا