خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شناسایی بیش از هزار بیمار کرونایی هفته گذشته در قم

به گزارش خبرنگار مهر، سیامک محبی روز چهارشنبه در جلسه ستاد مدیریت بحران استان قم که در سالن کرامت استانداری برگزار شد اظهار داشت: مرگ و میر ناشی از پیک جدید کرونا در استان قم از میانگین کشوری کمتر است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم عنوان داشت: هفته گذشته ۷۲۷ بیمار با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی استان قم مراجعه کردند و در این مدت هزار و ۱۱ بیمار نیز شناسایی شدند.

محبی با اشاره به قدرت سرایت سویه جدید ویروس کرونا اظهار داشت: اگر فردی در خانواده‌ای به این ویروس مبتلا شود سایر اعضا نیز در مدت زمان کوتاهی به این ویروس مبتلا خواهد شد.

وی ابراز داشت: قم هم اکنون در وضعیت نارنجی قرار دهد دارد اما اگر این روال ادامه پیدا کند چند هفته دیگر به وضعیت قرمز کرونایی می رسیم.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم ابراز داشت: هم اکنون رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و استفاده از ماسک در استان قم ۱۸ درصد است که از شهروندان درخواست می‌شود در اماکن پر تجمع و مسقف از ماسک استفاده کنند.

محبی افزود: ۵ مرکز مراقبت‌های سرپایی و انجام تست کرونا در قم فعال است.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی قم با اشاره به فرا رسیدن ایام محرم ابراز داشت: در سال گذشته مسئولین هیئت‌های مذهبی در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی همکاری‌های خوبی داشتند که امیدواریم امسال نیز این روند ادامه یابد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا