خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ضرورت تزریق واکسن کرونا در ایام عزاداری سرور و سالار شهیدان

به گزارش خبرنگار مهر، بهنام نظری ظهر پنجشنبه در نشست ستاد مدیریت کرونا استان مرکزی با اشاره به افزایش بیماران مبتلا به کرونا در روزهای اخیر اظهار کرد: آمارها در خصوص ابتلاء به کرونا و بستری در بیمارستان‌های استان مرکزی در چند روز اخیر افزایش بیش از ۲ برابری داشته و در این مدت شمار مبتلایان به کرونا از ۹۳۷ به ۱۷۰۱ مورد افزایش پیدا کرده است.

وی با بیان اینکه افزایش شمار مبتلایان به کرونا زنگ خطری برای مردم و مراکز درمانی است، افزود: درگیری کودکان در این سویه نسبت به سویه‌های قبل به شدت افزایش یافته که مقابله با این سویه نیازمند همکاری و توجه ویژه مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی است.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌های عزاداری ماه محرم عنوان کرد: توجه به شیوه نامه‌ها و رعایت پروتکل‌های بهداشتی از جمله رعایت فاصله اجتماعی و استفاده از ماسک و… ضروری است لذا مسئولین هیأت‌های مذهبی در تأمین مایحتاج ماسک توجه ویژه داشته باشند.

نظری با بیان اینکه مسئولین و بانیان هیئت‌های مذهبی باید توجه داشته باشند که تا حد لمکان مراسم‌های عزاداری را در فضاهای باز برگزار کنند، ادامه داد: مسئولین هیئت‌ها در صورت نیاز می‌توانند با هماهنگی آموزش و پرورش و ورزش و جوانان فضاهای باز برای برگزاری مراسم عزاداری در اختیار بگیرند.

وی تاکید کرد: والدین در این ایام مراقب کودکان باشند و همچنین افراد دارای بیماری‌های زمینه‌ای که از توان جسمی کمتری برخوردارند در فضاهای شلوغ و سربسته حضور پیدا نکنند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استانداری مرکزی بیان کرد: ناوگان‌های اتوبوسرانی مکلف‌اند در سفرهای درون شهری مسافران بدون ماسک را سوار نکنند و به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

نظری با اشاره به تأثیر بسزای واکسن در ایمن سازی و کنترل شیوع کرونا افزود: در صورت امکان در مسیرهای هیأت‌های عزاداری سرور و سالار شهیدان، فضاهایی برای واکسیناسیون ایجاد می‌شود.

وی در پایان تصریح کرد: پیش بینی می‌شود که در روزهای آتی میزان ابتلا به کرونا و بستری و فوتی در استان افزایش یابد بنابراین از شهروندان می‌خواهیم واکسیناسیون را جدی بگیرند و در رعایت پروتکل‌های بهداشتی توجه ویژه داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا