خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

کرونا در اردبیل روند صعودی گرفت/ ۲ فوتی در ۲۴ ساعت گذشته

علی محمدیان اردی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در رابطه با شیوع دوباره کرونا در استان اردبیل با بیان اینکه روند شیوع موج هفتم کرونا در استان اردبیل بسیار گسترده و سریع است، اظهار کرد: کرونا با تداوم روند رو به صعودی در سطح استان اردبیل در ۲۴ ساعت گذشته جان ۲ همشهری دیگر را گرفت.

وی افزود: ۳۹۲ نفر به بیمارستان‌ها و ۴۶ نفر به مراکز بهداشتی با علائم ابتلاء به کرونا به صورت سرپایی به مراکز درمانی استان اردبیل مراجعه کرده و خدمات درمانی دریافت کردند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان اردبیل با اشاره به بستری بودن ۴۴ بیمار به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ در بیمارستان اردبیل ادامه داد: هم اکنون ۸ بیمار در بخش ICU کرونا بستری هستند و ۷ بیمار پس از بهبودی مرخص شده اند.

محمدیان اردی افزود: از عموم هم استانی‌ها درخواست می‌کنیم از عادی انگاری بیماری خودداری کنند، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند و نسبت به رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی اهتمام ویژه داشته باشند.

وی خاطر نشان کرد: افرادی که بیش از ۶ ماه از آخرین دوز واکسن کرونا آنها گذشته است حتماً جهت تزریق واکسن به مراکز تزریق واکسن مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا