خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

اقلام مورد نیاز هیئات مذهبی استان سمنان تامین شد

به گزارش خبرنگار مهر، حجت‌الاسلام عباس عبدالهی در جمع خبرنگاران به میزبانی اداره کل تبلیغات اسلامی استان سمنان همزمان با صبح شنبه با اشاره به موج هفتم کرونا، تاکید کرد: برنامه‌ریزی بسیار خوبی صورت گرفته بود تا امسال بتوانیم در عزاداری‌های امام حسین (ع) پس از دو سال محدودیت، جبران مافات کنیم اما متأسفانه شرایط بازهم دشوار شد.

وی با بیان اینکه هیئات مذهبی استان سمنان سلامت مردم را جدی بگیرند، افزود: وضعیت کرونا در کشور و استان سمنان روز به روز به شرایط پرخطر نزدیک تر می‌شود لذا همه ما باید مسئله سلامت مردم را جدی بگیریم و کمک کنیم تا موج هفتم کرونا مانند موج‌های قبل، کنترل شود و با همراهی نظام پزشکی کشور، از این شرایط عبور کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان همچنین با اشاره به دستور استاندار سمنان برای تأمین ارزاق مورد نیاز هیئت‌های مذهبی در سراسر استان، گفت: برخی اقلام مانند برنج، گوشت، قند و شکر توسط سازمان جهاد کشاورزی کشور در استان سمنان سهمیه بندی شد تا هر شهرستان بر اساس میزان هیئت‌های مذهبی که دارد، از آن استفاده کند.

عبدالهی با بیان اینکه دولت تمام تلاش خود را انجام داد تا این اقلام با قیمت بهتری به دست هیئت‌های مذهبی برسد، بیان کرد: کسانی که متقاضی استفاده از این اقلام و ارزاق هستند، می‌توانند به دفاتر تبلیغات اسلامی و شورای هیئات مذهبی شهرستان‌ها و استان سمنان مراجعه کنند.

وی همچنین به مقوله صرفه‌جویی در انرژی در هیئت‌های مذهبی اشاره کرد و بیان داشت: استان سمنان و شهرستان شاهرود دچار مسئله آب است و امیدواریم هیئت‌های مذهبی نسبت به این موضوع توجه ویژه داشته باشند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان همچنین با اشاره به اینکه در دور جدید مدیریت سازمان تبلیغات اسلامی کشور، توجه ویژه‌ای به دو امر مسجد و هیئت‌های مذهبی شده است، تاکید کرد: در زمینه مسجد و همچنین برای دست‌یابی به شکل‌گیری شبکه امامت در کشور، یک بنیاد وابسته به سازمان تبلیغات اسلامی به نام «هدایت» تشکیل شده که با نیروی بیش از پیش پیگیر، موضوع امامت مطابق با آنچه در تمدن سازی اسلامی و منویات رهبر معظم انقلاب اسلامی و امام راحل (ره)، مطرح می‌شود را دنبال می‌کند.

عبدالهی افزود: در زمینه هیئات مذهبی نیز به لحاظ ساختاری، یک سازمان وابسته به تبلیغات اسلامی شکل گرفته که نام آن نیز «سازمان هیئت» است. این ساختار، حتی ساختمان مستقل و ساز و کار منسجم‌تری از گذشته دارد و با نیروی بیشتری امر هیئات مذهبی را پیگیری خواهد کرد.

وی با بیان اینکه شاهرود در زمره شهرهای ویژه کشور از لحاظ مراسم ویژه ماه محرم و صفر است، بیان کرد: موضوع مراسم مذهبی می‌بایست از سوی هیئت‌های مذهبی به صورت جدی دنبال می‌شود و بیش از گذشته شاهد توسعه کمی و کیفی فعالیت‌های هیئت و مراسم مذهبی باشیم چرا که این شهرستان در زمره نوادر کشور محسوب می‌شود و مراسم متعددی در این شهرستان هستند که در هیچ جای دیگر دیده نمی‌شود اما متأسفانه حتی یک مستند کوتاه هم از این برنامه‌ها تهیه نشده است.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان سمنان افزود: از مجموعه هیئت‌های مذهبی شهرستان شاهرود می‌خواهیم که مسئله هیئت‌های مذهبی را جدی‌تر بگیرند تا با انسجام، همراهی و نگاه جدی به شورای هیئات مذهبی به مثابه شبکه مردمی که در امتداد فعالیت سازمان تبلیغات اسلامی موضوعات هیئات را پیگیری کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا