خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری ۵۱ بیمار مبتلا به کرونا در بخش های «آی سی یو» فارس

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۸۶ هزار و ۵۶۸ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۰ هزار و ۷۷۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۸۴ هزار و ۱۳۷ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۳ هزار و ۲۹۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۰۲ هزار و ۴۳۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۱۷ هزار و ۴۸۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۶ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۷۸ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۵۱ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۴۸ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۲۷ هزار و ۹۶۳ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

با توجه به تعطیلی مراکز واکسیناسیون در ۲۴ ساعت گذشته، کماکان مجموع تعداد دُز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۱۸۱ هزار و ۹۴۰ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۵ هزار و ۳۵ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۲ هزار و ۸۵ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۵۶ هزار و ۵۳۰ دوز نوبت سوم و ۶۸ هزار و ۲۹۰ دوز یادآور واکسن است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا