خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بحران کووید باعث توقف مبارزه با ایدز شده است

به گزارش خبرنگار مهر به نقل از هلث دی نیوز، «متیو کاوانا»، معاون مدیر اجرایی بخش ایدز سازمان ملل، درباره این یافته ها گفت: «این زنگ خطری برای جهان است که بگوییم کووید ۱۹ پاسخ ایدز را به طور قابل توجهی از مسیر خارج کرده است».

از جمله نگرانی‌ها این است که آزمایش HIV در مکان‌هایی که با موج‌های کووید درگیر هستند کُند یا متوقف شده است. عفونت HIV در بخش هایی از آسیا و اقیانوس آرام، که در حال روند نزولی بودند، افزایش یافته است.

کاهش جهانی ابتلا به موارد جدید ایدز مانند سال‌های قبل در حال کاهش نیست و هدف سازمان ملل برای کمتر از ۳۷۰ هزار مورد ابتلا به HIV جدید تا سال ۲۰۲۵ را به خطر می‌اندازد. بر اساس این گزارش، سال گذشته حدود ۶۵۰ هزار نفر بر اثر بیماری های مرتبط با ایدز جان خود را از دست دادند.

نابرابری ها برای زنان و دختران همچنان در حال افزایش است. در کشورهای جنوب صحرای آفریقا، زنان و دختران نوجوان سه برابر پسران و مردان در معرض ابتلا به HIV هستند. به گزارش آسوشیتدپرس، سال گذشته هر دو دقیقه یک دختر یا زن نوجوان به ویروس ایدز آلوده می شد.

در همین حال، این گزارش نشان می‌دهد که کمک‌های بین‌المللی کاهش یافته است و کشورهای با درآمد کم و متوسط ۸ میلیارد دلار کمتر از آنچه برای تأمین بودجه نیاز است، در اختیار دارند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا