خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش ۴۲ درصدی تعداد بیماران بستری مبتلا به کرونا در خراسان رضوی

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر محمد پهلوان کاشی با بیان اینکه روند بیماران بستری و سرپایی مبتلا به کرونا در مراکز درمانی استان همچنان افزایشی است، اظهار کرد: طی یک روز گذشته ۱۸۶ بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا در مراکز درمانی استان بستری شدند که از این تعداد ۱۵۴ نفر متعلق به دانشگاه علوم پزشکی مشهد است.

رئیس کمیته اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با بیان اینکه بر اساس بررسی‌های انجام شده بیشتر بیماران مبتلا به کرونا بدحال بستری در بخش‌های مراقبت ویژه استان، یا واکسن را دریافت نکرده‌اند و یا واکسیناسیون ناقص داشته‌اند تصریح کرد: در حال حاضر ۱۳۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش‌های مراقبت ویژه استان بستری هستند که ۱۱۳ نفر از این تعداد در مراکز درمانی دانشگاه علوم پزشکی مشهد قرار دارند.

وی گفت: طی شبانه روز گذشته بیش از یک هزار بیمار مبتلا و یا مشکوک به کرونا به مراکز منتخب کرونا و اورژانس بیمارستان‌ها به صورت سرپایی مراجعه کردند.

پهلوان کاشی نقش مردم را در کنترل همه گیری کرونا بسیار مؤثر عنوان کرد و گفت: در شرایط حال حاضر بهترین راهکار برای مقابله با کرونا، دریافت و یا تکمیل واکسیناسیون، رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی، حفظ فاصله اجتماعی، اجتناب از حضور در مکان‌های شلوغ و استفاده از ماسک است.

رئیس کمیته اطلاع رسانی کووید ۱۹ دانشگاه علوم پزشکی مشهد با تاکید بر اینکه تمامی سطوح بهداشتی و درمانی برای خدمات رسانی به بیماران در آمادگی کامل هستند از عموم مردم خواست در صورت ابتلاء به علائم مشکوک به کرونا، ضمن تماس با سامانه ۱۹۱ و دریافت راهنمایی‌های لازم به نزدیکترین مرکز بهداشتی و درمانی سطح یک و دو مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا