خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تداوم روزهای مرگبار کرونا در اردبیل

به گزارش خبرنگار مهر، علی محمدیان اردی ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به آخرین وضعیت کرونایی استان اظهار کرد: با تداوم روزهای مرگبار کرونایی در ۲۴ ساعت گذشته شمار جان باختگان کرونایی در سطح استان اردبیل به ۳ نفر رسید.

وی با بیان اینکه با گسترش دوباره کرونا شهرستان خلخال و نمین به وضعیت زرد درآمده اند، افزود: در موج قبلی شیوع کرونا، قابلیت سرایت این ویروس یک به ۱۰ بود در حالی که در سویه جدید، شدت سرایت افزایش یافته و هر فرد مبتلا می‌تواند ۱۸ نفر را درگیر این ویروس کند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به نگرانی‌های افزایش کرونا بی ان کرد: ۳۹۲ نفر به بیمارستان‌ها و ۲۸۷ نفر به مراکز بهداشتی به صورت سرپایی مراجعه داشته و ۱۴ بیمار در مراکز درمانی استان بستری شدند.

محمدیان اردی ادامه داد: در حال حاضر ۴۸ بیمار به دلیل ابتلاء به بیماری بستری بوده و ۹ بیمار نیز در بخش ICU کرونا تحت مراقبت‌های ویژه قرار دارند و ۷ بیمار پس از بهبودی مرخص شده اند.

وی افزود: از عموم هم استانی‌ها درخواست می‌کنیم از عادی انگاری بیماری خودداری کنند، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند و همچنین افرادی که بیش از ۶ ماه از آخرین دوز واکسن کرونا آنها گذشته است حتماً جهت تزریق واکسن به مراکز تزریق واکسن مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا