خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری های کرونایی گیلان در مرز ۳۰۰ نفر/ ۱۰۰ بیمار جدید پذیرش شد

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آخرین وضعیت کرونا در استان گیلان اظهار کرد: مجموع بستری‌های کرونایی در استان گیلان در مرز ۳۰۰ نفر است و هم اکنون ۲۹۳ بیمار در بیمارستان‌ها بستری هستند.

وی با بیان اینکه بستری‌های روزانه و مراجعان سرپایی افزایش یافته است، گفت: در شبانه روز گذشته ۱۰۰ بیمار کرونایی در بیمارستان‌های گیلان پذیرش و بستری شده اند.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به اینکه هم اکنون چهار شهرستان استان گیلان در وضعیت قرمز هستند، افزود: روند افزایش بیماران کرونایی سبب اضافه شدن به شهرهای قرمز استان می‌شود.

وی در ادامه به تعداد بیماران بدحال بستری در بیمارستان‌ها نیز اشاره و اضافه کرد: از ۴۴ بیماران بستری در بخش مراقبت‌های ویژه بیمارستان‌های گیلان حال ۳۸ نفر وخیم گزارش شده است.

مهرابیان با تأکید بر برگزاری مراسم ایام شهادت سرور و سالار شهیدان از شهروندان خواست تا شیوه نامه‌های بهداشتی را هنگام حضور در هیئت‌ها رعایت کرده و از ماسک استفاده کنند.

وی ادامه داد: برای افزایش سطح ایمنی و پیشگیری از ابتلاء و انتقال ویروس کرونا شهروندان باید نسبت به تکمیل نوبت‌های واکسیناسیون اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا