خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ابتلا به کرونا در سمنان ۳۵ درصد افزایش یافت/ ۳ فوتی در یک هفته

کامران قدس در گفتگو با خبرنگار مهر، ضمن بیان اینکه طبق آمارها وارد هفته پنجم از پیک هفتم بیماری کرونا در سمنان را آغاز کرده‌ایم، ابراز کرد: متأسفانه تعداد بیمارانی که مراجعه به بیمارستان‌های تحت پوشش دانشگاه علوم پزشکی سمنان داشتند، بیشتر شده و همچنین سه فاکتور شاهد درمان سرپایی، بستری و بستری در آی سی یو نیز به صورت چشم گیر افزایش یافته است.

وی با بیان اینکه مجموعاً ۳۵ درصد تعداد بیماران کرونایی ما در هفته جاری نسبت به هفته قبل، افزایش پیدا کرده است، افزود: این زنگ خطر و هشداری جدی برای شیوع گسترده بیماری کرونا است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه سمنان و دامغان در وضعیت قرمز کرونایی هستند، بیان کرد: آرادان در وضعیت آبی و دیگر نقاط تحت پوشش دانشگاه در وضعیت نارنجی قرار دارند و این نشان از جدی بودن شرایط دارد.

قدس با بیان اینکه در همین یک هفته اخیر سه نفر بیمار کرونایی در شهرهای تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان بر اثر بیماری کرونا فوت کردند که یک نفر از این افراد، حتی یک دز هم واکسن نزده بود، گفت: این نشان دهنده اهمیت واکسیناسیون است.

وی با بیان اینکه همه مردم نسبت به واکسیناسیون حتماً اقدام کنند، افزود: در مجموعه شهرهای دانشگاه علوم پزشکی و حتی بین برخی ادارات کسانی هستند که واکسن کرونا را دریافت نکرده‌اند که قطعاً در این پیک در خطر هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی سمنان با بیان اینکه عادی انگاری سبب بروز پیک هفتم کرونا شد در صورتی که اگر همان روند واکسیناسیون ادامه پیدا می‌کرد و حساسیت مردم کاهش نمی‌یافت، شاهد افزایش بستری‌ها و مراجعان به بیمارستان‌ها نبودیم، گفت: واکسیناسیون به خصوص دز سوم و چهارم دارای اهمیت بسیاری است.

قدس بیان کرد: در شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان ۹۴ درصد مردم دز اول، ۸۵ درصد دز دوم و ۵۴ درصد دز سوم واکسن کرونا را تزریق کردند که مراکز واکسیناسیون ما همچنان با قدرت کار تزریق واکسن را برای مردم انجام می‌دهند.

به گزارش مهر، در دانشگاه علوم پزشکی شاهرود نیز وضعیت مشابه است و از لحاظ رنگ بندی نیز شاهرود در وضعیت قرمز و میامی در وضعیت نارنجی قرار دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا