خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

شهروندان گیلانی واکسیناسیون را جدی بگیرند

فردین مهرابیان در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به اینکه روند کرونا همچنان در گیلان صعودی است، اظهار کرد: متأسفانه درصد استفاده از ماسک و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی به پایین‌تر حد خود رسیده است.

وی با بیان اینکه هم بستری‌های روزانه و هم مجموع بستری‌های کرونایی صعودی بوده و در مقایسه با روزهای ابتدایی تیر ماه چندین برابر شده است، ادامه داد: مجموع بیماران کرونایی بستری در گیلان از ۳۰۰ نفر هم گذشت.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان با اشاره به پذیرش ۸۸ بیمار جدید در شبانه روز گذشته گفت: البته این آمار در مقایسه با روز گذشته کاهش داشته اما روند مراجعات سرپایی همچنان بالا است.

وی با بیان اینکه تعداد بیماران بد حال نیز افزایش داشته و هم اکنون از ۴۷ بیمار بستری در بخش مراقبت‌های ویژه ۳۹ بیمار بدحال هستند، اضافه کرد: در شبانه روز گذشته ۶۸ نفر بهبود یافته از بیمارستان مرخص شده اند.

مهرابیان با اشاره به اینکه رعایت شیوه نامه و استفاده از ماسک و پرهیز از عادی انگاری از مهم‌ترین راهکارهای پیشگیری از ابتلاء و انتقال ویروس است، ادامه داد: تزریق دُز سوم و همچنین دُز یادآور به افزایش سطح ایمنی کمک بسیاری می‌کند.

وی با بیان اینکه امروز ۲۲۰ پایگاه تجمیعی و موردی در گیلان آماده تزریق واکسن به شهروندان هستند، گفت: ۳۴ مرکز واکسیناسیون نیز امروز در شهرستان رشت فعال است.

سخنگوی دانشگاه علوم پزشکی گیلان ادامه داد: شهروندان گیلانی می‌توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی سایت واکسن دانشگاه علوم پزشکی گیلان vaccine.gums.ac.ir، از مراکز واکسیناسیون شهرستان خود مطلع شوند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا