خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری ۳۸ بیمار قطعی مبتلا به کرونا در اردبیل/روند کرونا صعودی شد

علی محمدیان اردی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در رابطه با آخرین وضعیت کرونایی استان اردبیل با بیان اینکه از هفته گذشته تاکنون روزانه آمار بیماران مبتلا به کرونا در استان روندی افزایشی را طی کرده است، اظهار کرد: شمار بیماران قطعی ابتلاء به کرونا در استان اردبیل به ۳۸ نفر رسید.

وی با اشاره به فوت یک نفر بر اثر ابتلاء به کرونا در ۲۴ ساعت گذشته افزود: طی ۲۴ ساعت گذشته، ۳۱۶ نفر به بیمارستان‌ها و ۲۲۷ نفر به مراکز بهداشتی به صورت سرپایی مراجعه داشته و ۱۴ بیمار در مراکز درمانی استان بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: بر اساس آخرین رنگ‌بندی‌ها پنج شهرستان استان در وضعیت زرد و مابقی شهرها نیز در وضعیت آبی متزلزل قرار دارند که به تناسب تعداد بستری‌ها، رنگ آنها در هفته‌های آینده تغییر می‌یابد.

محمدیان اردی با بیان اینکه تعداد ۸ بیمار در بخش ICU کرونا بستری بوده و ۱۶ بیمار پس از بهبودی مرخص شده اند، افزود: از عموم هم استانی‌ها درخواست می‌کنیم از عادی انگاری بیماری خودداری کنند، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند.

وی گفت: بهترین راه مبارزه با کرونا، پیشگیری از آن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تزریق واکسن است که در این راستا باید خودمان بهداشت فردی، استفاده از ماسک و فاصله اجتماعی را رعایت کرده و به دیگران هم گوش زد کنیم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا