خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مراجعه به بیمارستان‌های قم تا حدودی کاهش یافت

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمدتقی شاهچراغی پیش از ظهر سه شنبه در جلسه قرارگاه مقابله با کرونا که به صورت ویدئوکنفرانس در سراسر کشور برگزار شد، اظهار داشت: وضعیت ما در قم نارنجی بوده و در هفته جاری مراجعات به بیمارستان‌ها تا حدودی کاهش یافته است.

وی با بیان اینکه میانگین مراجعات در استان در دو هفته قبل ۷۰۰ نفر بود که در یک هفته اخیر به ۴۰۰ نفر رسیده است افزود: ۷۰ درصد تست‌های انجام شده مثبت بوده و در حال حاضر تعداد بستری‌ها ۱۳۹ نفر است که ۴۲ نفر از این تعداد بدحال هستند.

استاندار قم با تاکید بر اینکه مشکل اساسی ما در قم عدم رعایت عمومی نکات بهداشتی است که با خادمین حرم مطهر و مسجد مقدس جمکران جلسات توجیهی برگزار شده است، گفت: عمده زائرین خارجی اراده‌ای برای رعایت موارد بهداشتی مختص کرونا ندارند.

وی خاطرنشان کرد: در هیئت‌ها و مساجد ماسک توزیع می‌شود، اما ما نیاز به یک کار فرهنگی گسترده داریم، چرا که فرد ماسک را دریافت می‌کند، اما از آن استفاده نمی‌کند.

شاهچراغی رعایت نکات بهداشتی در هیئت‌های بزرگ قم را مورد توجه قرار داد و اضافه کرد: در هیئت‌ها هم که در فضای بسته برگزار می‌شود به گونه‌ای بوده که مازاد جمعیت به بیرون از جلسه هدایت می‌شوند.

وی تصریح کرد: استفاده از ماسک در حوزه حمل و نقل ۲۰ درصد بوده است؛ در بخش‌هایی از حرم مطهر هم توزیع ماسک را داریم اما نیازمند کار فرهنگی گسترده هستیم.

استاندار قم ادامه داد: از خطبا و ائمه جماعات خواسته شده که درباره رعایت موارد بهداشتی به مردم تذکر بدهند و امیدواریم با تدابیری که اتخاذ شده از وضعیت نارنجی خارج شویم.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا