خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۵۴ ابتلای قطعی کرونا در استان سمنان ثبت شد

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد مقابله با کرونا بر اساس آمارهای احصا شده از دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود اعلام کرد طی بازه زمانی ۲۴ ساعت منتهی به سه شنبه ۳۶۸ نفر در سراسر استان سمنان با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند.

از این تعداد ۱۵۴ تست مثبت اعلام شد و به عبارت دیگر ۱۵۴ مورد قطعی کرونا طی ۲۴ ساعت منتهی به امروز در استان سمنان ثبت شده است.

۱۴۳ نفر از این تعداد به صورت سرپایی خدمات درمانی را از بیمارستان‌ها دریافت کردند تا دوران نقاهت را در منزل بگذرانند و ۱۱ نفر نیز به تعداد بستری‌های بیمارستان‌های استان افزوده شد.

در این بازه زمانی خوشبختانه کسی فوت نکرده است اما ۲۴ نفر در بخش آب سی یو یا همان مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند که به گفته رؤسای دانشگاه علوم پزشکی حال نسبتاً وخیمی دارند.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است لذا آمار بیماری کرونا در این استان تلفیقی از آمار احصایی این دو دانشگاه محسوب می‌شود. از سوی دیگر باید گفت شاهرود، دامغان و سمنان در وضعیت قرمز، میامی و گرمسار در وضعیت زرد، مهدی شهر و سرخه در وضعیت نارنجی و آرادان در وضعیت آبی کرونایی قرار دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا