خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تداوم روند صعودی کرونا در استان اردبیل/یک نفر دیگر جان باخت

علی محمدیان اردی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در رابطه با آخرین وضعیت کرونایی استان اردبیل با بیان اینکه یکی از نگرانی‌های حوزه سلامت در موج هفتم کرونا افزایش موارد مبتلا در مقایسه با موج‌های پیشین است، اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۰ نفر به بیمارستان‌ها و ۱۹۴ نفر به مراکز بهداشتی به صورت سرپایی مراجعه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه بروز پیک اصلی کرونا در اواخر مردادماه احتمال دارد، افزود: همچنان در استان شاهد شیوع و افزایش این بیماری در مناطق مختلف استان اردبیل هستیم و شمار بیماران همچنان روند صعودی خود را حفظ کرده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: در شبانه‌روز اخیر هشت بیمار کرونایی با علائم قطعی بهبود و نقاهت از بیمارستان‌های استان اردبیل مرخص شدند.

محمدیان اردی ادامه داد: در حال حاضر ۴۳ بیمار به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ بستری هستند که از این تعداد هفت بیمار در بخش آی. سی. یو کرونا بستری بوده و ۱۴ بیمار نیز در مراکز درمانی استان بستری شدند.

وی با بیان اینکه مردم از عادی انگاری بیماری خودداری کنند، گفت: دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند و همچنین افرادی که بیش از ۶ ماه از آخرین دوز واکسن کرونا آنها گذشته است حتماً جهت تزریق واکسن به مراکز تزریق واکسن مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا