خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ارائه خدمات ورزشی در شاهرود با کارت واکسن کرونا امکان پذیر شد

ابوطالب جلالی در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت کرونا و واکسیناسیون و با اشاره به اینکه طبق شاخص‌های بهداشت و درمان وضعیت بیماری کرونا در شهرستان شاهرود، رو به افزایش است، بیان کرد: روزانه تعدادی از بیماران کرونایی در بیمارستان امام حسین (ع) شهرستان بستری و از خدمات درمانی بهره می‌گیرند.

وی با بیان اینکه نگرانی ما این است که بستری در بخش مراقبت‌های ویژه‌ای وجود دارد، ابراز کرد: اگر چه بستری‌ها در روزهای اخیر اندکی کمتر شده اما همچنان شاهرود در وضعیت قرمز بوده و این به معنای قرارگیری در شرایط بهبود و یا تثبیت شده نیست.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه شرایط ناپایدار کرونایی همچنین در شهرستان شاهرود وجود دارد، بیان کرد: در صدر سیاست گذاری‌های ما برای مقابله با کرونا، تکمیل چرخه واکسیناسیون به خصوص دز سوم و دز چهارم یا همان یادآور است که به مردم توصیه می‌کنیم این مهم را مد نظر قرار دهند.

جلالی با بیان اینکه دانش آموزانی که برای ثبت نام به مدارس حضور یافتند، حتماً باید واکسن را زده یا بزنند، بیان کرد: مدارس حتماً نسبت به این امر حساسیت نشان داده و در هنگام ثبت نام از دانش آموزان کارت واکسن طلب کنند از سوی دیگر آموزش و پرورش هم مدیریت خوبی در این زمینه داشته باشد.

وی همچنین افزود: مراکز ورزشی نیز در کنار رعایت پروتکل‌ها، به افرادی خدمات ورزشی بدهند که کارت واکسیناسیون داشته باشند.

فرماندار شاهرود درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی، بیان کرد: در نشستی با هیئت‌های مذهبی و سیاست گذاری توسط تبلیغات اسلامی، برنامه‌ها و اقدامات خوب و مؤثری در نظر گرفته شده است.

جلالی با اشاره به اینکه فضاسازی‌ها در راستای اقناع مردم به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و واکسیناسیون نیز در دستور کار است، ابراز کرد: به شهرداری هم تاکید شده تا تبلیغات محیطی در ارتباط با کرونا را مد نظر قرار دهند از سوی دیگر همین روند در روستاها نیز از سوی بخشداران دنبال می‌شود.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا