خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

گردشگری در جنگل ابر مدیریت شود/ ضرورت دوری از آسیب‌های اجتماعی

به گزارش خبرنگار مهر، ابوطالب جلالی صبح پنجشنبه در نشست شورای فرهنگی عمومی شاهرود که با موضوع برنامه‌های هفته امر به معروف در فرمانداری برگزار شد با اشاره به مردمی سازی موضوعات اجتماعی و اقتصادی و اثرگذاری آن در جامعه، تاکید کرد: نمونه این موضوع را در هفته عفاف و حجاب و در اجتماع پرشور خانواده‌های متدین شهرستان شاهرود شاهد بودیم که در بلندمدت حتی می‌تواند ثمرات بیشتری نیز برای جامعه و فرهنگمان داشته باشد.

وی با بیان اینکه در دو سال اخیر بخشی از برنامه‌های فرهنگی و مذهبی ما به دلیل شیوع کرونا تحت‌الشعاع قرار گرفت، تاکید کرد: علی رغم این محدودیت‌ها، شاهد برگزاری برنامه‌های شاخصی مانند بازخوانی صحنه غدیر در شهرستان بودیم که با استقبال پرشور مردم روبرو شد.

فرماندار شاهرود با بیان اینکه محدود شدن بیماری کرونا، این اجازه را به ما می‌دهد تا بتوانیم برنامه‌های فرهنگی را بهتر انجام دهیم، گفت: هیئت‌های مذهبی شهرستان در اجرای مراسم محرم، خوشبختانه تلاش و اهتمام خوبی نسبت به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و برگزاری مراسم مذهبی داشتند.

جلالی آمارهای کرونایی طی روزهای اخیر قدری از کاهش تعداد بستری‌ها خبر می‌دهد اما این آمارها به معنای تثبیت شرایط نیست و همچنان مخاطرات جدی از سوی ویروس کرونا، جامعه را تهدید می‌کند، بیان کرد: اگر چه بیماری کرونا برای ما معضلی شده در پیک هفتم آن هستیم اما شاهد همراهی خوبی از سوی جامعه تبلیغی شهرستان بودیم.

وی با بیان اینکه روحانیان و جامعه تبلیغی یکی از بازوان ما برای تذکر دادن به مردم در زمینه رعایت پروتکل‌های بهداشتی مقابله با کرونا هستند، گفت: هیئت‌های مذهبی همراهی لازم را در این زمینه داشته‌اند.

معاون استاندار سمنان با بیان اینکه یکی از موضوعاتی که در شهرستان شاهرود بسیار جدی دنبال می‌شود، هماهنگی بین دستگاهی برای اجرای برنامه‌های فرهنگی است که در این زمینه چه در غدیر و قربان و چه در ایام محرم، اقدامات خوبی در شاهرود صورت گرفت، گفت: دستگاه‌های مسئول تلاش خوبی برای برگزاری مناسبت‌های مذهبی و ملی داشته‌اند.

جلالی همچنین به آسیب‌های مرتبط با جنگل ابر مانند آفرود و تخریب محیط زیست، بدحجابی و آسیب‌های اجتماعی و … بیان کرد: دستگاه‌های مسئول را مأمور کردیم تا پیگیری‌های لازم را در این ارتباط داشته باشند و همچنین نظارت داریم تا مصوبات شورای تأمین در شهرستان درباره جنگل ابر و مقوله گردشگری، به خوبی اجرا شود از سوی دیگر باید تاکید کنیم که آسیب‌های اجتماعی و تخریب جنگل ابر به نام گردشگری پذیرفته نیست.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا