خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

سیر صعودی مراجعان مشکوک به کرونا در اردبیل

علی محمدیان اردی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در رابطه با آخرین وضعیت کرونا به سیر صعودی مراجعان مشکوک به کرونا در اردبیل اشاره کرد و اظهار کرد: موج هفتم کرونا با افزایش موارد ابتلاء و بستری بیماران همراه است که در چنین شرایطی رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از سوی تمامی مردم و به ویژه در مراکز پرتردد و فضاهای سرپوشیده، یک الزام و سدی دفاعی برای حفظ سلامت خود و دیگران است.

وی با بیان اینکه با بیان اینکه طی ۲۴ ساعت گذشته ۱۶ بیمار در مراکز درمانی استان بستری شدند، گفت: در حال حاضر ۵۰ بیمار به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ بستری هستند که از این تعداد ۷ بیمار در بخش ICU کرونا بستری بوده و ۹ بیمار پس از بهبودی مرخص شده‌اند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: همچنین در طول شبانه روز گذشته ۲۸۶ نفر به بیمارستان‌ها و ۱۸۶ نفر به مراکز بهداشتی به صورت سرپایی مراجعه کرده‌اند که این آمار نسبت به چند روز گذشته افزایش داشته و نیاز است بخش‌ها و نیروهای مورد نیاز در مراکز درمانی به حالت آماده باش درآیند.

محمدیان اردی ادامه داد: خوشبختانه نرخ مرگ‌ومیر کرونایی استان اردبیل در ۲۴ ساعت گذشته صفر شد و هیچ موردی از فوت ناشی از کرونا در شبکه بهداشت و درمان استان قزوین به ثبت نرسید.

وی ضمن تأکید بر رعایت بیش از پیش پروتکل‌های بهداشتی به ویژه استفاده از ماسک و فاصله‌گذاری اجتماعی تأکید کرد: از تمامی شهروندان درخواست داریم پروتکل‌های بهداشتی را بیش از پیش رعایت کنند و در تزریق دوزهای واکسن کرونا برای جلوگیری از گسترش بیش از پیش این ویروس اهتمام ویژه داشته باشند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا