خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

روسیه: باور داریم که کرونا ساخته آمریکاست

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از اسپوتنیک، وزارت دفاع روسیه با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد مسکو باور کامل دارد که آمریکا در تولید و گسترش ویروس مرگبار کرونا نقش داشته است.

وزارت دفاع روسیه این موضع گیری خود را اینگونه تشریح کرد: پیش از گزارش اولینِ فرد مبتلا به کرونا در ۲۰۱۹، آمریکا آزمایش‌هایی برای شبیه‌سازی یک همه‌گیری شبیه کرونا انجام داده بود.

در بخش دیگری از این بیانیه آمده: ما باور داریم که ویروس کرونا به صورت مصنوعی و نتیجه موفقیت‌های آمریکا در بیوتکنولوژی است و با انواع جدید مدام به‌روز می‌شود.

به نوشته اسپوتنیک، تحقیقات سازمان جهانی بهداشت درباره ریشه‌ها و علل اصلی بیماری کرونا که همه کشورها در سطح جهان را به سمت قرنطینه برد، تاکنون هیچ نتیجه‌ای نداشته است. آمریکا به نوبه خود، تلاش کرده تا مسئولیت این همه‌گیری را متوجه چین کند، اما بعدها پذیرفت که هیچ‌گونه مدرک و سند قانع‌کننده‌ای برای اثبات این ادعای خود ندارد.

این بیانیه وزارت دفاع روسیه بخشی از گزارش بلندتر این وزارت‌خانه درباره فعالیت‌های بیولوژیکیِ نظامی آمریکاست؛ این گزارش نتیجه بررسی و تحلیل اسناد به‌جامانده و مرتبط با فعالیت‌های بیولوژیکی آمریکا در خاک اوکراین توسط کارشناسان روس است.

وزارت دفاع روسیه همچنین اعلام کرد با توجه به تحقیقات آژانس توسعه بین‌المللی آمریکا (USAID)، و ماهیت و سرعت شیوع بیماری کرونا، احتمالاً این آژانس در تولید عامل بیماری‌زای ِکووید -۱۹ و سازماندهی همه‌گیری آن نقش داشته است.

این بیانیه همچنین به رزمایش‌های «Event-۲۰۱» سال ۲۰۱۹ در دانشگاه جانز هاپکیزِ آمریکا اشاره می‌کند و می‌افزاید که این رزمایش‌ها مختص اقدامات عملی بود برای مواقعی که همه‌گیری فرضیِ یک ویروس کرونایِ قبلاشناخته‌نشده.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا