خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

هشدار استاندار گیلان درباره افزایش آمارهای کرونایی

به گزارش خبرنگار مهر، اسدالله عباسی پیش از ظهر شنبه در جلسه ستاد استانی مدیریت بیماری کرونا گیلان ضمن تسلیت به مناسبت فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی گفت: متأسفانه شهرهای گیلان در وضعیت مناسب کرونایی به سر نمی‌برند.

استاندار گیلان با تاکید بر اینکه هیچ شهری در گیلان رنگ بندی آبی کرونایی ندارد، افزود: رودسر، صومعه سرا، ماسال و سیاهکل به وضعیت قرمز در آمده اند.

وی با بیان اینکه تعداد شهرهای زرد و نارنجی استان گیلان در حال افزایش است، گفت: از عزاداران حسینی درخواست می‌شود با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در مراسم‌ها حضور یابند.

عباسی با اشاره به اینکه عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی دامنه و شیوع بیماری را به شدت افزایش می‌دهد، اظهار داشت: از اهالی هنر و اصحاب رسانه درخواست می‌شود در خصوص این مهم فرهنگی سازی انجام دهند.

استاندار گیلان خواستار افزایش نظارت و بازرسی اصناف در خصوص رعایت پروتکل‌های بهداشتی شد و اضافه کرد: در صورت عدم واکسیناسیون و نصب کد QR فعالیت واحدهای صنفی متوقف می‌شود.

وی از سخنرانان و فعالیت فرهنگی ایام محرم خواست در سخنرانی‌های خود به موضوع تزریق واکسن تاکید کنند و افزود: فداکاری‌های کادر درمان در خصوص مقابله با بیماری کرونا شایسته تقدیر است.

استاندار گیلان خواستار لغو مرخصی پزشکان در بیمارستان‌ها همزمان با فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی شد و اظهار کرد: خدمات دهی به مردم توسط کادر درمان به صورت منظم و دقیق ادامه دارد.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا