خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

آمار پایین دوز چهارم واکسن کرونا در گلستان/۲۳ فوتی کرونایی ثبت شد

به گزارش خبرنگار مهر، سعید گل‌فیروزی شامگاه شنبه در گفتگو با خبرنگاران اظهارکرد: هم اکنون ۳۲۶ نفر مبتلا به کرونا در مراکز درمانی گلستان بستری هستند که از این تعداد ۵۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری بوده و ۲۷ نفر هم به دستگاه ونتیلاتور متصل هستند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان افزود: در حال حاضر ۹ شهرستان استان در وضعیت قرمز، سه شهرستان در وضعیت نارنجی و دو شهرستان دیگر در وضعیت زرد قرار دارند.

وی گفت: از ابتدای شیوع پیک هفتم کرونا در استان تاکنون ۲۳ نفر جان خود را از دست دادند که ۵۷ درصد فوت شدگان آقایان و ۴۳ درصد زنان بوده اند.

طبق گفته گل فیروزی ۷۰ درصد مجموع فوت شدگان در این پیک دارای بیماری زمینه‌ای بودند.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی گلستان عنوان کرد: استفاده از ماسک، پرهیز از حضور در اماکن شلوغ و بسته، تکمیل واکسیناسیون و رعایت شیوه نامه‌های بهداشتی از جمله توصیه‌ها برای در امان ماندن از ابتلا به کرونا است.

گل فیروزی بیان کرد: در حال حاضر ۹۵ درصد گلستانی ها دوز اول، ۸۵ درصد دوز دوم و ۴۰ درصد افراد بالای ۱۸ دوز سوم را دریافت کردند.

وی ادامه داد: اگر چه تزریق دوز چهارم در روزهای اخیر ۵۰ درصد افزایش داشته اما همچنان اندک است و هم استانی ها باید برای تزریق دوز چهارم عجله کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا