خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۱۹۹ هزار و ۳۰۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۴۶ هزار و ۶۹۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۹۱ هزار و ۱۹۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۶ هزار و ۲۲۵ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۰۸ هزار و ۱۱۰ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۰ هزار و ۴۷۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۷۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته یک مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۶۷ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۵ هزار و ۸۵۹ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۱۰ هزار و ۳۹۷ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۷ هزار و ۵۹ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۳ هزار و ۷۱۴ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۰ هزار و ۳۸۴ دوز نوبت سوم و ۸۹ هزار و ۲۴۰ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا