خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۱۰ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۰۸ هزار و ۸۸۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۱ هزار و ۲۳۱ بیمار مثبت شناسایی شده است. از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۹۶ هزار و ۵۷۴ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۸ هزار و ۴۵۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۱۲ هزار و ۳۰۹ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۲ هزار و ۷۷۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۱۰ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۳۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۸۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته چهار مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۸۷ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۳۸ هزار و ۸۵۵ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۲۸ هزار و ۲۴۷ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۸ هزار و ۵۸۲ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۵ هزار و ۸۶ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۳ هزار و ۳۶۶ دوز نوبت سوم و ۱۰۱ هزار و ۲۱۳ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا