خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مراجعه سرپایی ۳۸۴ نفر به مراکز درمانی اردبیل

علی محمدیان اردی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر، در رابطه با آخرین وضعیت کرونا در استان اردبیل اظهار کرد: براساس آمار در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۳۸۴ نفر به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی به صورت سرپایی مراجعه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته، یک فوتی به دلیل کرونا در استان ثبت شده است، افزود: از این تعداد ۲۵۰ نفر به بیمارستان‌ها و ۱۳۴ نفر به مراکز بهداشتی مراجعه داشتند که ۲۴ بیمار قطعی کرونایی در مراکز درمانی استان بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: در حال حاضر ۶۶ بیمار به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ بستری هستند که از این تعداد ۱۴ بیمار در بخش ICU کرونا بستری بوده و ۱۵ بیمار پس از بهبودی مرخص شده اند.

محمدیان اردی ادامه داد: عمده بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند از یک خانواده هستند و بیش‌تر آنها در مراسم‌ها و عزاداری شرکت کرده و در اثر عدم استفاده از ماسک و یا رعایت پروتکل‌های بهداشتی به این بیماری مبتلا شدند.

وی افزود: از عموم هم استانی‌ها درخواست می‌کنیم از عادی انگاری بیماری خودداری کنند، دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند و همچنین افرادی که بیش از ۶ ماه از آخرین دوز واکسن کرونا آنها گذشته است حتماً جهت تزریق واکسن به مراکز تزریق واکسن مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا