خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

افزایش شهرهای قرمز کرونایی گلستان/ ۱۱۸۶ فوتی ثبت شده است

به گزارش خبرنگار مهر، علی‌محمد زنگانه بعدازظهر شنبه در جلسه استانی ستاد پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا اظهارکرد: شمار شهرستان‌های قرمز کرونایی در گلستان به چهار شهر افزایش یافت.

استاندار گلستان افزود: براساس آخرین گزارش وزارت بهداشت شهرستان‌های ترکمن، کردکوی، علی آبادکتول و گالیکش در وضعیت بسیار قرمز، شهرستان های گرگان، آزادشهر، رامیان، کلاله، گمیشان، مراوه تپه و مینودشت در وضعیت نارنجی و شهرستان های آق قلا، بندرگز و گنبدکاووس هم در فهرست شهرهای زرد قرار گرفته اند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود گفت: آمار تعداد جان باختگان از آغاز شیوع این ویروس در گلستان به هزار و ۱۸۶ رسیده در حالی همه شهدای گلستان از ابتدای جنگ تحمیلی تاکنون حدود چهار هزار نفر بودند.

استاندار گلستان با بیان این که حفظ جان مردم اهمیت دارد، افزود: مبارزه با ویروس کرونا و اقدامات پیشگیرانه باید مورد توجه جدی قرار بگیرد، زیرا هیچ تضمینی وجود ندارد که رفتار ویروس در ادامه چگونه باشد.

وی بیان کرد: ارتباط مستقیم و معنارداری بین میزان واکسیناسیون با ابتلا و فوت ناشی از انتشار این ویروس وجود دارد که خوشبختانه در دوزهای اول و دوم تا حدودی با اطلاع‌رسانی‌های انجام شده، وضعیت خوب است.

زنگانه ادامه داد: در دوز سوم و چهارم هم باید بر تولید محتوا بیشتر تمرکز کرده تا با همکاری و همفکری کمیته‌های زیرمجموعه، تلاش ها اثرگذاری بیشتر داشته باشد.

استاندار گلستان گفت:در شهرهایی که اقوام مختلف زندگی می‌کنند، عدم استقبال این افراد بهانه و راه فراری برای مدیران شده در حالی که مدیران باید با روش ها مختلف مردم به تزریق واکسن دعوت کنند.

وی افزود: با توجه به نزدیک شدن به بازگشایی مدارس باید مساله واکسیناسیون کودکان و دانش‌آموزان را جدی بگیریم و از سوی دیگر مدیران و روسای ۱۰ دانشگاه استان با توجه به بازگشایی کلاس‌ها از مهرماه و همچنین برگزاری کلاس‌های کارگاهی باید در جلسات ستاد حضور داشته باشند و برای مباحث واکسیناسیون برنامه‌ریزی کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا