خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۲۷۰۰نفر با علائم کرونا به بیمارستان‌های استان سمنان مراجعه کردند

به گزارش خبرنگار مهر، سید محمد رضا هاشمی بعد از ظهر شنبه در نشست ستاد مقابله با کرونای استان سمنان به میزبانی استانداری ضمن بیان اینکه در هفته گذشته بیش از دو هزار و ۷۰۰ نفر با علائم کرونا به بیمارستان‌های استان مراجعه کردند، ابراز کرد: همچنان شاهد شیوع گسترده بیماری کرونا در استان هستیم.

وی با بیان اینکه سه شهرستان استان سمنان شامل مهدی‌شهر، دامغان و سرخه در وضعیت قرمز هستند، گفت: در هفته گذشته تست مثبت ۶۵۳ بیمار در استان مثبت شد که معادل یک چهارم یا ۲۵ درصد مراجعان است.

استاندار سمنان با اشاره به ضرورت توجه به واکسیناسیون بیان کرد: ۱۰۷ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند که ۲۳ نفر از این تعداد در بخش مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

هاشمی با بیان اینکه ۹۴.۹ درصد از شهروندان استان سمنان دز اول واکسن کرونا را تزریق کرده و در دز دوم شاهد استقبال ۸۹.۷ درصدی مردم و در دز سوم شاهد ثبت آمار ۶۳.۲ درصدی هستیم، گفت: انتظار این است که مراجعه مردم برای تکمیل چرخه واکسیناسیون بیشتر باشد.

وی با بیان اینکه تمام واکسن‌های مورد نیاز مردم در زمینه مقابله با کرونا آماده است، گفت: مراکز تجمیعی واکسیناسیون در سراسر استان میزبان مردم برای تزریق واکسن هستند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا