خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بیماران سرپایی کرونایی در سمنان ۲۵ درصد بیشتر شدند

سعید کسائیان در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت کرونا در شهرستان‌های تابعه دانشگاه علوم پزشکی سمنان، توضیح داد: در هفته‌ای که گذشت درصد محدودی آمار بستری سرپایی و آی سی یو افزایش داشته است.

وی از افزایش شمار بیماران کرونایی ابراز نگرانی کرد و گفت: شمار بیماران سرپایی ۲۵ درصد نسبت به هفته قبل افزایش داشته و این در حالی است که باید با گذشت دو هفته روند توسعه بیماری کاهش یابد.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی سمنان با اشاره به ضرورت واکسیناسیون و نقش آن در کنترل شیوع بیماری خاطر نشان کرد: در بهمن ماه سال گذشته به طور متوسط ۱۵ نفر در طول یک هفته بر اثر ابتلاء به ویروس کرونا جان خود را از دست می‌دادند که با انجام واکسیناسیون این آمار اکنون در پیک جدید به یک نفر در هفته رسیده است.

کسائیان با تاکید بر اینکه عادی انگاری مردم منجر به طولانی شدن پیک اخیر کرونا شده است، افزود: هر پیک کرونا بین شش الی هشت هفته به طول می‌انجامد اما پیش بینی می‌شود این پیک مدت زمان بیشتری در سطح کشور ادامه دار باشد.

وی با بیان اینکه رعایت پروتکل‌های بهداشتی همچنان مورد تاکید ستاد مقابله با کرونا است، یادآور شد: استفاده از ماسک در اماکن عمومی و پر جمعیت و رعایت فاصله اجتماعی و انجام واکسیناسیون برای کنترل روند این بیماری ضروری است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا