خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

بستری ۹۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس/۲ نفر جان باختند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۱۳ هزار و ۹۳ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۲ هزار و ۹۰۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۹۹ هزار و ۵۲ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۹ هزار و ۳۱۸ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۴ هزار و ۴۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۳ هزار و ۵۸۵ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۹۲ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۲۵ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۹۹ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۱ هزار و ۳۵۹ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۳۸ هزار و ۸۶ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۹ هزار و ۴۹۰ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۵ هزار و ۹۵۱ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۵ هزار و ۴۳۰ دوز نوبت سوم و ۱۰۷ هزار و ۲۱۵ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا