خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تزریق روزانه واکسن یادآوری کرونا به ۴۰۰ روستایی در جهرم

به گزارش خبرنگار مهر، محمد جعفر محبی بعد از ظهر یکشنبه در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای طرح آموزشی و آگاه سازی خانه به خانه واکسیناسیون در بخش‌های شهرستان جهرم و خفر، گفت: نزدیک به یک ماه است که از موج هفتم کرونا در شهرستان‌های جهرم و خفر می‌گذرد و همچنان تغییری در وضعیت کاهش بیماری روی نداده است.

وی تاکید کرد: افزایش آمار مبتلایان و درگیری بالای بیماری در سالمندان و حتی کودکان بسیار نگران کننده است که رعایت پروتکل‌های بهداشتی و تکمیل مراحل واکسن تنها و آخرین روش کنترل بیماری است.

وی افزود: در جهت کنترل بیماری در روستاها ی جهرم و خفر طرحی را پیش رو کردیم که همانند طرح شهید سلیمانی، آموزش و اطلاع رسانی به صورت خانه به خانه انجام می‌شود.

محبی بیان کرد: این طرح بدین صورت است که آموزش‌های ضروری درباره رعایت پروتکل‌های بهداشتی مانند استفاده از ماسک و تکمیل مراحل واکسیناسیون توسط بهورزان به عنوان مراقبین سلامت به خانواده‌ها ارائه می‌شود.

به گفته وی این طرح در شهر جهرم و خفر در حال اجرا است اما نه به طور خانه به خانه، در شهر آموزش‌ها و آگاه سازی توسط مراقبین سلامت پزشکان خانواده انجام می‌شود، مراقبین سلامت مطب‌ها و مراکز خدمات جامع سلامت شهری، اطلاعات آموزشی را به صورت حضوری و تلفنی در اختیار بیماران قرار می‌دهند.

وی بیان کرد: در این طرح، مؤثر بودن آموزش‌ها موجب شد ۵۴ درصد افزایش واکسیناسیون فقط در «نوبت چهارم» در روستاها داشته باشیم و همین طور روزانه نزدیک به ۴۰۰ نفر مراحل واکسیناسیون خود را در شهرستان‌های جهرم و خفر تکمیل کرده اند.

وی عنوان کرد: هدف اصلی این طرح تاکید بر دریافت دز یادآور است زیرا بعد از گذشت ۶ ماه از دریافت واکسن، ایمنی بدن کاهش می‌یابد و دز یادآور این ایمنی از دست رفته را باز می‌گرداند.

محبی با توجه به نزدیک بودن ماه مهر و شروع سال تحصیلی جدید گفت: تاکید می‌شود گروه‌های سنی ۵ تا ۱۲ سال و گروه سنی ۱۲ سال به بالا در اسرع وقت برای دریافت واکسن به مراکز واکسیناسیون مراجعه نموده و نوبت‌های واکسن خود را تکمیل نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا