خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸۳ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۱۴ هزار و ۵۶۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۳ هزار و ۴۷۸ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۷۹۹ هزار و ۸۹۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۹ هزار و ۵۸۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۴ هزار و ۶۶۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۳ هزار و ۸۸۹ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۳ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۵۰۷ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۲ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۲ مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۰۱ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۲ هزار و ۴۲ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۴۱ هزار و ۱۰۴ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۲۹ هزار و ۷۶۹ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۶ هزار و ۱۸۶ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۵ هزار و ۹۹۳ دوز نوبت سوم و ۱۰۹ هزار و ۱۵۶ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا