خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۵ کودک مبتلا به کرونا در بخش های «آی سی یو» فارس بستری هستند

به گزارش خبرگزاری مهر، دکتر مهرداد شریفی با بیان اینکه در گروه سنی کودکان با خطر عوارض طولانی مدت کرونا مواجه هستیم، گفت: خانواده‌ها مراقب علائم هشدار کرونا در فرزندان خود باشند و به محض مشاهده علائم، در سریع‌ترین زمان ممکن به پزشک مراجعه کنند.

او افزود: هم اکنون ۸۷ کودک مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۱۵ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به رعایت کمتر شیوه نامه‌های بهداشتی در کودکان نسبت به بزرگسالان، ادامه داد: پوشش پایین واکسیناسیون در کودکان گروه هدف موجب شده است تا شیوع کرونا در آنان در موج هفتم کرونا بیشتر شود.

دکتر شریفی با بیان اینکه گونه جدید ویروس کرونا با سرعت بالا در حال گسترش است، گفت: همین امر موجب شده تا میزان پذیرش کودکان در بیمارستان‌ها نسبت به موج‌های قبلی کرونا به میزان قابل توجهی افزایش یابد.

او از آبریزش بینی، سرفه، تب و لرز، گلو درد، سردرد و بدن درد، اسهال و استفراغ به عنوان شایع‌ترین علائم شاخص ابتلای کودکان به کرونا نام برد و تاکید کرد: تکمیل چرخه واکسیناسیون در گروه‌های سنی کودکان و بزرگسالان و استفاده مداوم از ماسک و بهداشت دست می‌تواند تا حد زیادی خطر ابتلای کودکان به کرونا را کاهش دهد.

معاون درمان علوم پزشکی شیراز افزود: مردم استان فارس می‌توانند با مراجعه به مراکز اعلام شده از سوی دانشگاه علوم پزشکی شیراز نسبت به واکسیناسیون کودکان اقدام کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا