خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ثبت ۲۵ ابتلای قطعی کرونا در استان سمنان/ ۱۵ نفر بستری شدند

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد مقابله با کرونا بر اساس آمارهای احصا شده از دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود اعلام کرد طی بازه زمانی ۲۴ ساعت منتهی به دوشنبه ۲۰۰ نفر در سراسر استان سمنان با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند که نسبت به روزهای قبل آمار بسیار پایین‌تری محسوب می‌شود.

از این تعداد ۲۵ تست مثبت اعلام شد به عبارت دیگر تعداد مبتلایان به کرونا در استان سمنان طی ۲۴ ساعت اخیر نسبت به هفته قبل کاهش نسبی داشته اما کماکان مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان تاکید دارند که آمار شیوع کرونا بالا است.

۱۰ نفر از این تعداد به صورت سرپایی خدمات درمانی را از بیمارستان‌ها دریافت کردند تا دوران نقاهت را در منزل بگذرانند که پایین‌ترین میزان در ۱۰ روز اخیر است و ۱۵ نفر نیز به تعداد بستری‌های بیمارستان‌های استان افزوده شد. گفتنی است آمار تعداد بستری‌ها نیز نسبت به روزهای قبل افزایشی نبوده است.

در ۲۴ ساعت گذشته البته هیچ بیمار کرونایی خوشبختانه جان خود را از دست نداد اما بیماران بسیاری در بیمارستان‌های استان بستری هستند. هم اکنون ۲۶ نفر در بخش آب سی یو یا همان مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند که نسبت به هفته گذشته یک نفر بیشتر شده است.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است لذا آمار بیماری کرونا در این استان تلفیقی از آمار احصایی این دو دانشگاه محسوب می‌شود. همچنین طبق آخرین اعلام‌ها شاهرود، سمنان، دامغان، سرخه و گرمسار همچنین آرادان در وضعیت نارنجی یا همان هشدار کرونایی قرار گرفتند و مهدی‌شهر و میامی در وضعیت زرد هستند.

همچنان واکسیناسیون دز چهارم و تکمیل سه دز اول بزرگترین درخواست مسئولان از مردم استان سمنان برای مقابله با کرونا در کنار رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا