خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ضرورت حمایت از حوزه فرهنگ و رسانه/صندوق اعتباری هنر تسهیل گری کند

به گزارش خبرنگار مهر، امین درخشان عصر دوشنبه در دیدار مشاور وزیر فرهنگ و ارشاد در یاسوج با اصحاب رسانه، افزود: استان ما لبریز از پتانسیل بوده و هنرمندان استان نیز ظرفیت‌های بسیار بالایی داشته و در عرصه‌های جهانی نیز موفقیت‌های زیادی را به دست آوردند.

درخشان با بیان اینکه نرم حمایتی از استان به وسیله صندوق اعتباری هنر پایین‌تر از سایر مناطق است، اظهار داشت: بخشی از این موارد به تسهیل گری برمی گردد که باید نسبت به رفع مشکلات افراد در نوبت این صندوق تمهیدات لازم بکار گرفته شود.

درخشان تصریح کرد: انتظار می‌رود شرایط و ضوابط در نظر گرفته شده و مستندات نسبتاً سختگیرانه برای استان تسهیل شده تا بخش‌های مختلف جامعه هنر و فرهنگ و… از آن بهره ببرند.

وی از توسعه چترهای حمایتی هدفگذاری شده فرهنگی در سطح کشور تقدیر کرد و گفت: استفاده از این ظرفیت‌ها در استان مورد تاکید است.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اصحاب فرهنگ، هنر و رسانه را از مهمترین متضررین شیوع کرونا دانست و ابراز داشت: بسیاری از مؤسسات قرآنی_ فرهنگی و هنری از شیوع کرونا به سمت تعطیلی رفته و با خسارت زیادی مواجه شدند.

درخشان خواستار در نظر گرفتن تسهیلات برای فعالان فرهنگ و هنر استان شد و گفت: اصحاب رسانه نیز باید در این سبد حمایتی دیده شود.

درخشان با تاکید بر رفع مشکلات اصحاب فرهنگ و هنر در تمام مناطق استان، اظهار کرد: نگاه ما به سفر مدیرعامل صندوق اعتباری هنر، توجه و دیده شدن تمام نقاط استان است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا