خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

تزریق دُز یادآور واکسن کرونا برای زائرین اربعین درزنجان ضروری است

مشهود تقی لو در گفتگو با خبرنگار مهر بر لزوم تزریق دُز یادآور واکسن کرونا برای زائرین اربعین در استان زنجان تاکید کرد و گفت: با توجه به پیش رو بودن اربعین حسینی، تزریق دُز یادآور تاثیر قابل توجهی در ایمنی زائران دارد.

وی ابراز داشت: افرادی که هر دُز از واکسن کرونا را دریافت کرده‌اند، در صورت گذشت ۶ ماه از تاریخ آخرین تزریق، لازم است جهت دریافت دوز یادآور به پایگاه‌های واکسیناسیون مراجعه کنند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان گفت: از زائرین درخواست می‌شود در سفر حتماً پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند.

تقی لو با بیان اینکه زنجان از وضعیت قرمز کرونایی خارج شد، تاکید کرد: در حال حاضر شهرستان‌های ابهر، خرمدره و طارم در وضعیت قرمز، شهرستان‌های زنجان، سلطانیه و ایجرود در وضعیت نارنجی و شهرستان‌های خدابنده و ماهنشان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

وی افزود: بیش از ۷۹۳ هزار نفر در استان زنجان باید دُز چهارم واکسن یاد آور را تزریق کنند و تاکنون تنها سه درصد دُز چهارم واکسن یاد آور را دریافت کردند.

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی استان زنجان تصریح کرد: از مردم استان درخواست می‌شود همچنان بهداشت فردی و اجتماعی را رعایت کنند و نسبت به تزریق واکسن مدیریت لازم را مد نظر قرار دهند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا