خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

مراجعه ۲۴۸ بیمار کرونایی به مراکز درمانی اردبیل

علی محمدیان اردی در گفت‌وگو با خبرنگار مهر در رابطه با آخرین وضعیت بیماری کرونا در استان اردبیل اظهار کرد: براساس آمار در ۲۴ ساعت گذشته تعداد ۲۴۸ نفر با علائم بیماری کرونا به بیمارستان‌ها و مراکز بهداشتی اردبیل به صورت سرپایی مراجعه کرده‌اند.

وی با بیان اینکه روند شیوع موج هفتم کرونا در استان اردبیل بسیار گسترده و سریع است، گفت: از این تعداد ۱۴۹ نفر به بیمارستان‌ها و ۹۹ نفر به مراکز بهداشتی مراجعه کردند که ۲۶ بیمار در مراکز درمانی استان بستری شدند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل بیان کرد: در حال حاضر ۶۸ بیمار به دلیل ابتلاء به کووید ۱۹ بستری هستند که از این تعداد ۱۴ بیمار در بخش آی،. سی. یو کرونا بستری بوده و ۱۳ بیمار پس از بهبودی مرخص شده‌اند و خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته، فوتی به دلیل کرونا در استان ثبت نشده است.

محمدیان اردی ادامه داد: عمده بیمارانی که به بیمارستان مراجعه می‌کنند از یک خانواده هستند و بیش‌تر آنها در مراسم‌ها و عزاداری شرکت کرده و در اثر عدم استفاده از ماسک و یا رعایت پروتکل‌های بهداشتی به این بیماری مبتلا شدند.

وی افزود: از عموم هم استانی‌ها درخواست می‌کنیم از عادی انگاری بیماری خودداری کرده و دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کنند و استفاده از ماسک را فراموش نکنند، همچنین افرادی که بیش از ۶ ماه از آخرین دوز واکسن کرونا آنها گذشته است حتماً جهت تزریق واکسن به مراکز تزریق واکسن مراجعه نمایند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا