خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۰۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۱۶ هزار و ۷۴۷ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۴ هزار و ۳۶۶ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۰۱ هزار و ۱۵۶ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۲۹ هزار و ۹۶۶ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۵ هزار و ۵۹۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۴ هزار و ۴۰۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۱۰۴ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۹۶ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۹۸ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته ۴ مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۰۸ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۳ هزار و ۲۷۵ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۴۷ هزار و ۱۶ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۰ هزار و ۵۹۳ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۶ هزار و ۷۱۲ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۷ هزار و ۱۹۳ دوز نوبت سوم و ۱۱۲ هزار و ۵۱۸ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا