خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۱۲ بیمار بدحال کرونایی در اردبیل بستری هستند

به گزارش خبرنگار مهر، رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل ظهر یکشنبه در بازدید از مراکز درمانی اردبیل اظهار کرد: در ۲۴ ساعت گذشته پنج بیمار در مراکز درمانی استان بستری شدند و شاهد روند افزایشی مبتلایان و بستری‌های کرونایی در این استان هستیم.

علی محمدیان اردی با اشاره به اینکه برنامه‌های پیشگیرانه دانشگاه علوم پزشکی تدوین شده و در اختیار عموم قرار گرفته است، تصریح کرد: عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی به ویژه در دهه اول محرم و عدم استفاده از ماسک در فضاهای عمومی سبب افزایش میزان ابتلاء به کووید – ۱۹ در اردبیل است.

وی گفت: در حال حاضر ۴۴ بیمار به دلیل ابتلاء به کووید – ۱۹ بستری شدند که از این تعداد ۱۲ بیمار در بخش ICU کرونا بستری هستند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل با اشاره به اینکه ۹ بیمار کووید – ۱۹ در شبانه‌روز گذشته پس از بهبودی مرخص شده‌اند، افزود: در ۲۴ ساعت گذشته فوتی ناشی از کرونا در استان ثبت نشده است.

وی با بیان اینکه مردم باید از عادی‌انگاری بیماری خودداری کنند، خاطرنشان کرد: مردم باید دستورالعمل‌های بهداشتی را رعایت کرده و استفاده از ماسک را فراموش نکنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل اضافه کرد: ضروری است تا افرادی که بیش از ۶ ماه از آخرین دز واکسن کرونا آنها گذشته، حتماً برای تزریق واکسن به مراکز تزریق واکسن مراجعه کنند.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا