خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸۸ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر، به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۱۹ هزار و ۹۷۱ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۵ هزار و ۴۹۰ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۰۳ هزار و ۱۱۰ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۰ هزار و ۵۱۹ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج «قاسم سلیمانی» تاکنون ۴۱۶ هزار و ۸۶۱ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۴ هزار و ۹۷۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۸ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۲۳ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶۷ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

خوشبختانه در ۲۴ ساعت گذشته مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت نشده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، هشت هزار و ۱۱۵ نفر است.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۴ هزار و ۹۳۲ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۵۴ هزار و ۵۵ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۱ هزار و یک دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۷ هزار و ۴۱۷ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۸ هزار و ۷۹۵ دوز نوبت سوم و ۱۱۶ هزار و ۸۴۲ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا