خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

۸۷ بیمار جدید مبتلا به کرونا در فارس بستری شدند

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از علوم پزشکی شیراز، از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون، دو میلیون و ۲۲۱ هزار و ۳۲ تست تشخیصی مولکولی و تست سریع در آزمایشگاه‌های استان تهیه شده که با بررسی نمونه‌های انجام شده، ۶۵۵ هزار و ۸۵۳ بیمار مثبت شناسایی شده است.

از مجموع تست‌های انجام شده از ابتدای شیوع تاکنون، یک میلیون و ۸۰۳ هزار و ۷۰۵ تست تشخیصی مولکولی بوده که ۵۳۰ هزار و ۶۸۲ مورد بیمار مثبت قطعی شناسایی شده، همچنین از ابتدای آغاز طرح شهید حاج قاسم سلیمانی تاکنون ۴۱۷ هزار و ۳۲۷ مورد تست سریع انجام شده و ۱۲۵ هزار و ۱۷۱ بیمار مثبت شناسایی شده است.

با بستری ۸۷ بیمار جدید طی ۲۴ ساعت گذشته، هم اکنون ۴۲۲ بیمار مثبت و مشکوک دارای علائم در بیمارستان‌های استان بستری هستند که از این تعداد، ۶۴ بیمار به دلیل وخامت شرایط جسمی، در بخش‌های ICU، مراقبت‌های ویژه درمانی دریافت می‌کنند.

متأسفانه در ۲۴ ساعت گذشته دو مورد جدید فوتی کووید ۱۹ در فارس ثبت شده و مجموع جان باختگان ناشی از کووید ۱۹ از ابتدای شیوع بیماری تاکنون، به هشت هزار و ۱۱۷ نفر رسید.

همچنین از ابتدای شیوع این بیماری تاکنون ۶۴۵ هزار و ۵۰۶ هم استانی مبتلا به کووید ۱۹ بهبود یافته که از بیمارستان‌ها ترخیص شده و یا از ایزوله خانگی خارج شده اند.

در حال حاضر مجموع تعداد دوز تزریق شده واکسن کرونا در شهرستان‌های زیرمجموعه دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی شیراز با احتساب چهار دوز، به هشت میلیون و ۲۵۶ هزار و ۱۷۷ دوز رسیده که از این تعداد سه میلیون و ۴۳۱ هزار و ۲۳۱ دوز نوبت اول، سه میلیون و ۱۳۷ هزار و ۶۳۲ دوز نوبت دوم، یک میلیون و ۵۶۹ هزار و ۲۱۷ دوز نوبت سوم و ۱۱۸ هزار و ۹۷ دوز یادآور واکسن بوده است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا