خبرگزاری مهرخبرهای کرونا

ثبت ۲۲ ابتلای قطعی کرونا در استان سمنان/ ۵نفر بستری شدند

به گزارش خبرنگار مهر، ستاد مقابله با کرونا بر اساس آمارهای احصا شده از دانشگاه‌های علوم پزشکی سمنان و شاهرود اعلام کرد طی بازه زمانی ۲۴ ساعت منتهی به پایان دوشنبه ۱۲۲ نفر در سراسر استان سمنان با علائم مشکوک به کرونا به مراکز درمانی و بیمارستان‌ها مراجعه کردند که نسبت به روزهای قبل آمار بسیار پایین‌تری محسوب می‌شود.

از این تعداد مراجعه ۲۲ تست مثبت اعلام شده است همچنین ۱۷ نفر از این تعداد به صورت سرپایی خدمات درمانی را از بیمارستان‌ها دریافت کردند تا دوران نقاهت را در منزل بگذرانند که این آمار قدری رشد را نشان می‌دهد.

تعداد مبتلایان به کرونا در استان سمنان طی ۲۴ ساعت اخیر نسبت به هفته قبل کاهش نسبی داشته اما کماکان مسئولان بهداشت و درمان استان سمنان تاکید دارند که آمار شیوع کرونا بالا است. طبق آمارها در ۲۴ ساعت گذشته سه نفر نیز به تعداد بستری‌های بیمارستان‌های استان افزوده شد. گفتنی است آمار تعداد بستری‌ها نیز نسبت به روزهای قبل کاهش دارد.

در ۲۴ ساعت گذشته یک بیمار کرونایی جان خود را از دست داد. هم اکنون ۱۴ نفر در بخش آب سی یو یا همان مراقبت‌های ویژه نگهداری می‌شوند.

استان سمنان دارای دو دانشگاه علوم پزشکی در سمنان و شاهرود است لذا آمار بیماری کرونا در این استان تلفیقی از آمار احصایی این دو دانشگاه محسوب می‌شود.

شاهرود و دامغان تنها دو لکه قرمز رنگ روی نقشه استان سمنان هستند و شهرستان‌های سرخه و آرادان نیز در شرایط نارنجی قرار دارند. مهدی شهر نیز از شرایط قرمز دو هفته اخیر خود فاصله گرفته و در رنگ بندی زرد قرار دارد.

شهرستان سمنان از ابتدای هفته از نارنجی به زرد، تغییر وضعیت داد تا در کنار مهدی شهر، میامی و گرمسار نقاط زرد رنگ نقشه فراوانی کرونای استان سمنان را تکمیل کنند همچنان واکسیناسیون دز چهارم و تکمیل سه دز اول بزرگترین درخواست مسئولان از مردم استان سمنان برای مقابله با کرونا در کنار رعایت فاصله گذاری و استفاده از ماسک است.

منبع: خبرگزاری مهر

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا